Dy shqiptarë arrestohen në Itali pasi u kapën me hashash dhe kokainë (DETAJE)

Publikuar tek: rajon, më 19:31 25-09-2020 Dy shqiptarë arrestohen në Itali pasi u kapën me hashash dhe kokainë (DETAJE)

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar sot nga policia italiane, me akuzën e trafikut të narkotikëve.

Sipas mediave vendase, bëhet me dije se shqiptarët janë të moshës 24 dhe 28 vjeç, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije, mirëpo thuhet se të dy janë emra të njohur për policinë e Firences.

Gjatë kontrollit të makinës dhe shtëpisë së tyre janë sekuestruar 9 doza kokainë, 134 gramë hashash  si dhe 970 euro kesh që mendohet se janë përfituar nga aktiviteti kriminal.

Kontraktori i tyre ishte një shtetas italian. Ata janë dërguar në burgun Solliçiano në Firence.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012736082077026
array(1) { ["section"]=> string(82) "dy-shqiptare-arrestohen-ne-itali-pasi-u-kapen-me-hashash-dhe-kokaine-detaje-221670" }