Dy shqiptarë në filmin turk, kush është studenti 21-vjeçar krah Nik Xhelilajt

Publikuar tek: kulture-art, më 13:58 14-11-2017 Dy shqiptarë në filmin turk, kush është studenti 21-vjeçar krah Nik Xhelilajt

Nik Xheliaj i cili tashmë ka prekur kinematografinë botërore me rolet e tij këtë herë do të shfaqet në një tjetër serial turk.

Bashkë me Nikun në film luan edhe një i ri mallakastriot, 21- vjeçari Sheme Hamitaj, shkruan newsbomb.al. I riu, student në Stamboll, tejet i talentuar do të luajë krah Nik Xhelilajt në serialin “Payiaht”.

Filmi ka në qendër periudhën e Perandorisë Osmane por për më shumë detaje, do na duhet të presim. Këto janë disa foto të shkrepura nga xhirimet.

Kujtojmë se Nik Xhelilaj së fundmi është bërë pjesë e një sërë prodhimesh turke si: “Kayıp Şehirdhe dhe “Her Sevda Bir Veda”.

nnn.jpg

nnn2.jpg

erjon.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02100396156311
array(1) { ["section"]=> string(82) "dy-shqiptare-ne-filmin-turk-kush-eshte-studenti-21-vjecar-krah-nik-xhelilajt-99525" }