Dy standardet e UEFA-s/ Dhunë në stadium e Rusia merr pikët, Shqipëria u dënua

Publikuar tek: sport, më 22:53 08-04-2015 Dy standardet e UEFA-s/ Dhunë në stadium e Rusia merr pikët, Shqipëria u dënua Mal i Zi-Rusi; Serbi-Shqipëri

UEFA ka konfirmuar sot për të gjithë futbolldashësit se vendimet që ajo merr nuk bazohen në gjykime të njejta për ngjarje me tipare të njejta. Rusia ka marr 3 pikë në tavolinë pasi ndeshja kundër Malit të Zi e zhvilluar disa ditë më parë u ndërpre si pasojë e dhunës në stadium dhe goditjes me fishekzajrr të portierit rus.

Një tre pikësh i merituar për Rusinë dhe një damkë e madhe për UEFA-n, e cila në dy komisione të saj i qëndroi vendimit të dënimit të Shqipërisë për ngjarjet e ndodhura në stadiumin e Beogradit.

UEFA-s ka vendosur gjithashtu që kombëtarja e Malit të Zi të luajë pa tifozë ndeshjen e ardhshme dhe gjobiti federatën malazeze të futbollit me 50 mijë euro për sjelljen e dhunshme të tifozëve vendas në stadiumin e Podgoricës, ndërsa federata ruse u gjobit me 25 mijë euro për sjelljet jo korrekte të tifozëve të saj.

Për ngjarje disa herë më të rënda të ndodhura në stadiumin e Beogradit, e ku dhuna ndaj futbollistëve shqiptarë u pasqyrua në të gjitha mediat e botës, UEFA vendosi t’i jepte fitoren në tavolinë Serbisë. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089409351348877
array(1) { ["section"]=> string(81) "dy-standardet-e-uefa-s-dhune-ne-stadium-e-rusia-merr-piket-shqiperia-u-denua-8187" }