Dy sulme me bomba në Afganistan, vriten 8 policë

Publikuar tek: bota, më 21:56 22-12-2017 Dy sulme me bomba në Afganistan, vriten 8 policë

Dy sulme me makina-bombë kanë shkaktuar 8 të vdekur dhe 12 të plagosur në Afganistan.

Sulmi i parë ndodhi në krahinën e Kandaharit në jug të Afganistanit, ku 4 policië mbetën të vdekur dhe 5 u plagosën, ndërsa sulmi tjetër ndodhi në krahinën perëndimore të Heratit, ku u vranë 4 policë dhe 7 të tjerë u plagosën.

Gjenerali Abdul Raziq, shefi i policisë së Kandaharit, tha se në mëngjes bombarduesit kishin shpërthyer makinën e tij para komisariatit në qytetin Maiwand.

Më herët disa zyrtarë afgan kishin akuzuar talebanët, por nga këta të fundit nuk është bërë asnjë pranim sulmi siç ata bëjnë zakonisht.

Nga ana tjetër sulmi u pretendua nga Shteti Islamik edhe pse për autoritetet kjo gjë duket e pamundur për shkak të forcës në rënie të ISIS. /newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011821031570435
array(1) { ["section"]=> string(54) "dy-sulme-me-bomba-ne-afganistan-vriten-8-police-104057" }