Dy sulme njëra pas tjetrës në Gjermani, targetohen xhamia dhe Qendra e Kongresit Ndërkombëtar

Publikuar tek: bota, më 10:38 27-09-2016 Dy sulme njëra pas tjetrës në Gjermani, targetohen xhamia dhe Qendra e Kongresit Ndërkombëtar

Dy sulme me bombë kanë ndodhur mbrëmjen e kaluar në Gjermani. Njëri nga sulmet ka ndodhur pranë një xhamie, ndërsa tjetri në Qendrën e Kongresit Ndërkombëtar në qytetin gjerman të Dresdenit.

Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar por vetëm dëme materiale, shkruan CNN.

Policia e Saksonit, beson se dy sulmet janë të lidhura me njëri-tjetrin. Gjithashtu mendohet se sulmet mund të kenë lidhje me “Ditën e Unitetit Gjerman” që do të festohet javën e ardhshme më 8 tetor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biznesmenët pranojnë se paguajnë te mafia për t’u mbrojtur, 12 arrestime në Itali, mes tyre, nipi i Provenzanos
Selfie e Klinton me 500 vetë, foto që u bë virale komentohet nga vetë fotografja e kandidates »
Article Logic
Execution time: 0.011703014373779
array(1) { ["section"]=> string(98) "dy-sulme-njera-pas-tjetres-ne-gjermani-targetohen-xhamia-dhe-qendra-e-kongresit-nderkombetar-54247" }