Dy të moshuar transportohen në gjendje të rëndë në spital, mjekët: Janë prekur nga gripi

Publikuar tek: aktualitet, më 18:55 12-01-2017 Dy të moshuar transportohen në gjendje të rëndë në spital, mjekët: Janë prekur nga gripi

Dy të moshuar nga Puka të cilët vuanin prej kohësh janë transportuar me urgjencë drejt spitalit.

Mësohet se bëhet fjalë për dy bashkëmoshatarë përkatësisht 82 dhe 90 vjeç.

Nga informacionet paraprake bëhet me dije se dy të moshuarit jetonin vetëm në fshatin Pla dhe kanë qenë banorët e zonës ata që kanë njoftuar Bashkinë e Pukës për të moshuarit.

Menjëherë pas mbërritjes në spital mjekët njoftojnë se të moshuarit janë prekur nga gripi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi në Pogradec, 28-vjeçari vdes në dush pasi rrëshket në akullin e tualetit
Tjetër urdhër: Shkollat do qëndrojnë mbyllur deri në 20 janar »
Article Logic
Execution time: 0.010067939758301
array(1) { ["section"]=> string(92) "dy-te-moshuar-transportohen-ne-gjendje-te-rende-ne-spital-mjeket-jane-prekur-nga-gripi-65350" }