Dy të vdekur dhe 5 të plagosur nga zjarri që vuri emigranti, Salvini: Të kthehen të gjithë në shtëpi

Publikuar tek: rajon, më 15:53 21-05-2019 Dy të vdekur dhe 5 të plagosur nga zjarri që vuri emigranti, Salvini: Të kthehen të gjithë në shtëpi

Ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka reaguar në lidhje me ngjarjen që ka ndodhur të martën në Itali, ku mbetet dy të vdekur, 5 të plagosur dhe 17 të asfiksuar nga tymi.

Ai e ka shfrytëzuar ngjarjen për të rikonfirmuar qëndrimin kundër emigracionit.

'Dhe ju flisni për hapje portesh. Eliminimi i emigracionit klandestin në Itali dhe Evropë, është një detyrë morale! Te gjithë në shtëpi!', tha Salvini në Twitter.

Mësohet se kjo zjarrvënie në godinën e policisë bashkiake në Mirandola është vendosur nga një emigrant mareoken dhe ishte e qëllimshme, ndërkohë motivet nuk janë ende të qarta.

salvini.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091049671173096
array(1) { ["section"]=> string(105) "dy-te-vdekur-dhe-5-te-plagosur-nga-zjarri-qe-vuri-emigranti-salvini-te-kthehen-te-gjithe-ne-shtepi-165149" }