Dy të vdekur e një i plagosur nga shpërthimi i një mine në Ukrainë

Publikuar tek: bota, më 08:07 24-02-2019 Dy të vdekur e një i plagosur nga shpërthimi i një mine në Ukrainë

Një minibus gjatë kalimit të kufirit midis Ukrainës dhe rajonit të shkëputur Donetsk të shtunën, ka hasur në një minë tokësore dhe  nga shpërthimi mbetën të vrarë  dy persona e një tjetër u plagos.

Mediat ndërkombëtare raportpjnë se shoferi i minibusit së bashku me një pasagjer gjetën vdekjen e menjëhershme dhe  pasagjeri tjetër, një burrë 61-vjeçar, është duke u trajtuar në spital.

I plagpsuri tha për një gazetar të Reuters se pasagjeri tjetër që u vra ishte nëna e tij.

Incidenti ndodhi pranë fshatit Yelenovka, jashtë Donetskut. Pasagjerët po ktheheshin në rajonin e kontrolluar nga rebelët pas grumbullimit të pensioneve të tyre.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019822835922241
array(1) { ["section"]=> string(73) "dy-te-vdekur-e-nje-i-plagosur-nga-shperthimi-i-nje-mine-ne-ukraine-153984" }