Dy tërmete të fuqishme trondisin Greqinë

Publikuar tek: rajon, më 22:22 28-10-2018 Dy tërmete të fuqishme trondisin Greqinë

Vijon vala e tërmeteve në detin Jon, në jugperëndim të greqisë.

Pas tërmetit 6.4 ballë të shkallës rihter që shkundi tre ditë më parë ishullin Zakintho, dhe u pasua nga 50 lëkundje të tjera, dy tërmete të fuqishme janë ndjerë mbrëmjen e sotme.

Një tërmet me magnitudë 4.6 dhe një tjetër 3.9 janë regjistruar me epiqendër në detin Jon ndërsa lëkundjet janë ndjerë në Zakintho dhe Kefalonia. Nuk ka raportime për dëme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ishte sot në Bularat, reagon ministrja greke e Kulturës: Nuk u ul asnjë flamur grek
Mashtroi 900 qytetarë, Milaim Zeka sot para gjykatës »
Article Logic
Execution time: 0.023147106170654
array(1) { ["section"]=> string(47) "dy-termete-te-fuqishme-trondisin-greqine-139424" }