Dy tifozë anglez dënohen me burg nga gjykata franceze

Publikuar tek: bota, më 16:21 13-06-2016 Dy tifozë anglez dënohen me burg nga gjykata franceze

Një gjykatë franceze në Marsejë ka dënuar me burg dy tifozë anglez pas protestave të dhunshme dhe akteve vandale gjatë ndeshjeve të Kampionatin Europian.

Dy tifozët anlgez u dënuan me dy dhe trë muaj burg. Ata u arrestuan nga policia franceze pas përleshjeve të dhunshme me tifozët rusë ndërsa UEFA deklaroi se ndaj feredatës ruse të futbollit do të merren masa ndëshkimore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03015398979187
array(1) { ["section"]=> string(59) "dy-tifoze-anglez-denohen-me-burg-nga-gjykata-franceze-43356" }