Dy varka përplasen me shkëmbinjtë në Greqi, 6 fëmijë dhe 1 grua të vdekur

Publikuar tek: bota, më 11:02 22-01-2016 Dy varka përplasen me shkëmbinjtë në Greqi, 6 fëmijë dhe 1 grua të vdekur

Dy varka përplasen me shkëmbinjtë në Greqi duke shkaktuar 14 të vdekur, mes tyre 6 fëmijë dhe 1 grua.

Tjetër tragjedi në Greqi, ku 2 varka me 100 emigrantë në to përplasen keq në shkëmbinjtë e ishullit Farmakonisi. 41 kanë arritur të shpëtojnë por dhjetra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Më herët në mëngjes një tragjedi e ngjashme ndodhi në detin Egje, pranë portit të Izmirit, duke shkaktuar 12 të vdekur, mes tyre një vajzë dhe një grua. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terroristët sulmojnë restorantin, 20 të vdekur, mes tyre gra e fëmijë (VIDEO)
BE në krizë. Franca: Të kontrollojmë Schengenin. Italia: Schengeni nuk bllokon terroristët, i kemi mes nesh »
Article Logic
Execution time: 0.011250972747803
array(1) { ["section"]=> string(78) "dy-varka-perplasen-me-shkembinjte-ne-greqi-6-femije-dhe-1-grua-te-vdekur-30673" }