Dy vatra zjarri në pyjet e Lezhës, terreni malor vështirëson shuarjen e flakëve (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:06 09-07-2020 Dy vatra zjarri në pyjet e Lezhës, terreni malor vështirëson shuarjen e flakëve (FOTO) Vatra e zjarrit

Dy vatra të reja zjarri janë konstatuar sot në pyjet e Lezhës, konkretisht në fshatrat Zimaj dhe Kashnjet.

Gazetari Elidon Ndreka raporton se aktualisht nuk ka rrezik për zonën e banuar, pasi në vendet ku ka rënë zjarri nuk ka banesa.

1.jpg

Punonjësit e Shërbimit Pyjor ndodhen në terren dhe po ndërhyjnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, pasi ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur për shkak të terrenit malor.

3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089690685272217
array(1) { ["section"]=> string(90) "dy-vatra-zjarri-ne-pyjet-e-lezhes-terreni-malor-veshtireson-shuarjen-e-flakeve-foto-213362" }