Dy viktima nga Covid dhe 194 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 17:02 30-09-2020 Dy viktima nga Covid dhe 194 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1697 persona të dyshuar me Covid, 194 prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë.

Prej tyre në Shkup-77, Kumanovë-9, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-11, Tetovë-16, Strugë-3, Veles-5, Manastir-6, Ohër-2, Kavadar-3, Gostivar-5, Gjevgjeli-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-3, Radovish-6, Koçan-10, Probishtip-3, Berovë-1, Valandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Shën Nikollë-5, Kërçovë-2, Negotinë-1.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 739 persona e kanë humbur jetë nga koromavirusi, ndërsa numri i përgjitshëm i të infektuarve ka shkuar në 17.977.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013077974319458
array(1) { ["section"]=> string(97) "dy-viktima-nga-covid-dhe-194-raste-te-reja-gjate-24-oreve-te-fundit-ne-maqedonine-e-veriut-222236" }