Dy vogëlushë nga Durrësi lypin në rrugë por gjithçka merr papritur rrjedhë tjetër pas këtij takimi

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:47 13-09-2016 Dy vogëlushë nga Durrësi lypin në rrugë por gjithçka merr papritur rrjedhë tjetër pas këtij takimi

Dy vogëlushë nga Durrësi lypin në rrugë por gjithçka merr papritur rrjedhë tjetër pas këtij takimi

Dy fëmijë lypnin në rrugë derisa pranë tyre është ndalur Ervini dhe Jonida të cilët punojnë për mbrojtjen e tyre.

Punonjësit janë njohur edhe me nënën e fëmijëve, Albanën. Gruaja nga Durrësi rrëfen se është nënë e 7 fëmijëve dhe se vuan për t’i ushqyer. “Unë kam 7 fëmijë, kemi dalë, kemi zgjat dorën për çapën e bukës”, rrëfen ajo para kamerave.

Pas këtij momenti, Shërbimi Kombëtar i Punësimit i ka ofruar nënës së 7 fëmijëve një punë në rrobaqepsi ndërsa fëmijët e saj janë regjistruar në kopësht dhe në shkollë.

“Tani kam një punë që të ushqej fëmijët me bukë”, thotë gruaja nga Durrësi.

Për ministrin e Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, ky është kuptimi i vërtetë i festës së Bajramit.

“Kuptimi i festës së Bajramit është më shumë se gjithçka, ndihma për më të pamundurit, të qënit pranë njerëzve më në nevojë. Rasti i kësaj nëne nga Durrësi, është urimi më i mirë për këtë ditë !”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTOT që s’keni parë nga dasma e bujshme shqiptaro-armene që bëri bashkë njerëzit më të pushtetshëm në vend
Rama me ekselentët brenda Kryeministrisë, maturantët nga jashtë i thërrasin, gjuajnë me vezë dhe bojë »
Article Logic
Execution time: 0.01155686378479
array(1) { ["section"]=> string(104) "dy-vogelushe-nga-durresi-lypin-ne-rruge-por-gjithcka-merr-papritur-rrjedhe-tjeter-pas-ketij-takimi-52729" }