Dy zyrtarët më të rëndësishëm në botë takohen me 10 maj në Washington

Publikuar tek: bota, më 06:20 09-05-2017 Dy zyrtarët më të rëndësishëm në botë takohen me 10 maj në Washington

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson dhe ministri i Jashtëm rus Sergei lavrov do të takohen më 10 maj në Washington pët të diskutuar konfliktet në Siri dhe Ukrainë.

Po ashtu, temë diskutimi pritet të jenë edhe çështje tjera, ka konfirmuar Departamenti i Shtetit.

Në njoftimin e Departamentit të amerikan të shtetit thuhet se dy diplomatët do të diskutojnë nevojën e ndaljes së dhunës në Ukrainën lindore dhe zgjidhjen e konfliktit sipas, asaj që njihet si “Marrëveshja e Minskit”.

Po ashtu, Shtetet e Bashkuara synojnë të vendosin fazën për zgjidhjen politike të konfliktit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del traileri i parë i filmit të famshëm “Blade Runner”: 2049
Nuk do ta besoni me se merret sot vrasësi personal i Pablo Eskobarit »
Article Logic
Execution time: 0.010864019393921
array(1) { ["section"]=> string(75) "dy-zyrtaret-me-te-rendesishem-ne-bote-takohen-me-10-maj-ne-washington-77953" }