Dyfishohen kërkesat për azil në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 07:25 14-07-2015 Dyfishohen kërkesat për azil në Gjermani

Numri i kërkesave për azil në gjermani është dyfishuar duke arritur shifrën e 180 mijë personave vetën në muajt e parë të këtij viti, numër që është dy herë më i madh krahasuar me një vit më parë.

Pjesa më e madhe e azilkërkuesve janë nga Siria, Iraku dhe vendet e tjera afrinake por një rritje të madhe ka pësuar edhe numri azilkërkuesve nga Europa Lindore.

Ministri i Brendshëm Maiziere tha se rritja e fluksit të emigrantëve do të thotë rritje të sfidave me të cilat po përballet shteti.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01180100440979
array(1) { ["section"]=> string(46) "dyfishohen-kerkesat-per-azil-ne-gjermani-16107" }