Dyndje turistësh, fluks në pikat doganore

Publikuar tek: aktualitet, më 14:46 13-08-2019 Dyndje turistësh, fluks në pikat doganore

Ditët e fundit ka pasur një fluks të madh të turistëve në pikat kufitare të Durrësit dhe Morinës.

Ndërkohë, e njëta situatë raportohet sot edhe në dalje të pikave kufitare të Korçës, Kapshticë dhe Qafë-Thanë.

Në orët e fundit në Kapshticë kanë hyrë 5751 persona dhe kanë dalë 4705 shtetas të huaj dhe shqiptarë, ndërsa në Qafë-Thanë kanë hyrë 5638 dhe kanë dalë 2731 shtetas.

Fluksi më i lartë raportohet në pikën kufitare të Qafë-Thanës, ndërsa autoritetet po punojnë me sportele të shtuara në mënyrë që të krijojnë lehtësi për kalimin e qytetarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022140979766846
array(1) { ["section"]=> string(47) "dyndje-turistesh-fluks-ne-pikat-doganore-175212" }