Dyshime për sulme terroriste, arrestohen 5 persona në Britani

Publikuar tek: bota, më 06:30 27-08-2016 Dyshime për sulme terroriste, arrestohen 5 persona në Britani

Policia britanike ka arrestuar persë persona pasi dyshohen të jenë të në terrorizëm.

Dy prej tyre të moshës 32 dhe 37-vjeçare, janë arrestuar të premten nga Staffordshire, ndërsa dy të tjerë kanë arrestuar në shtëpitë e tyre në Birmingham.

Policia ka bërë me dije se ka arrestuar edhe një 28-vjeçar, po ashtu në qytetin e Birmingham’it.

Që të pesë të arrestuarit po merren në pyetje nga njësiti anti-terrorizëm, dhe dyshohen se janë përfshirë në inicimin dhe planifikimin e akteve të terrorizmit.

‘Daily Mail’ raporton se policia ende po kontrollon disa zona të Birmingham’it.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ISIS detyron fëmijët të vrasin të burgosurit (FOTO)
Instituti Italian i Gjeofizikës: Ja sa është fundosur toka pas tërmetit në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.012857913970947
array(1) { ["section"]=> string(66) "dyshime-per-sulme-terroriste-arrestohen-5-persona-ne-britani-50994" }