Dyshimet: Avicii u gjet i vdekur pasi ekspozoi “rrjetin elitë të pedofilëve” (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:55 27-04-2018 Dyshimet: Avicii u gjet i vdekur pasi ekspozoi “rrjetin elitë të pedofilëve” (Video)

Në rrjetet sociale dhe portale të shumta qarkullojnë zëra se vdekja e producentit të famshëm suedez Avicii mund të ketë lidhje me atë që 28-vjeçari nisi të bëjë larg muzikës.

Sipas këtyre zërave, Avicii i ishte dedikuar luftës kundër ‘trafikimit dhe shfrytëzimit seksual të fëmijëve të mitur’ nga ‘predatorët elitë’ në mbarë botën.

Këto teori vënë në dukje këngën e tij “For a Better Day”, në veçanti videoklipin e saj, që është njëkohësisht video e tij e parë si regjisor.

Historia e videos është për dy fëmijë të vegjël që i shpëtojnë një grupi trafikuesish duke u hedhur nga një lartësi. Më pas ata kthehen “në moshë të madhe” dhe marrin hak duke vrarë një boss të fuqishëm, në kurrizin e të cilit i stampojnë fjalën “Pedofilia”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011805772781372
array(1) { ["section"]=> string(86) "dyshimet-avicii-u-gjet-i-vdekur-pasi-ekspozoi-rrjetin-elite-te-pedofileve-video-118592" }