Dyshimet mbi Trump, Pompeo-s i jepet urdhër të dorëzojë dokumetet

Publikuar tek: bota, më 11:22 28-09-2019 Dyshimet mbi Trump, Pompeo-s i jepet urdhër të dorëzojë dokumetet Mike Pompeo

Sekretarit amerikan të vendit, Mike Pompeos, i është dhënë urdhër të dorëzojë dokumentet që lidhen me marrëveshjen midis presidentit Donald Trump dhe Ukrainës

Në një letër, koka e komitetit të “Shtëpisë së Bardhë” i ka bërë thirrje Zotit Pompeo, që të dorëzojë dokumentet brenda një jave. 

Kjo është lëvizja e fundit për të përshpejtuar impaktin e dyshimeve kundër presidentit Donald Trump.

Ai është në shqyrtim për vënien në presion të presidentit Ukrainas, për të hetuar mbi rivalin e tij demokrat, Joe Biden.

Trump ka mohuar të ketë ushtruar presion mbi Presidentin Ukrainas, Volodymyr Zelensky, në telefonatën e qershorit, kur Biden po kryesonte në garën për të fituar zgjedhjet demokratike të “Shtëpisë e Bardhë” për vitin 2020

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013494968414307
array(1) { ["section"]=> string(71) "dyshimet-mbi-trump-pompeo-s-i-jepet-urdher-te-dorezoje-dokumetet-180078" }