Dyshohet se i bëri atentat Florenc Çapjes, 19 vjeçari u arrestua në Elbasan dy javë pas ngjarjes por u la i lirë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:56 07-02-2017 Dyshohet se i bëri atentat Florenc Çapjes, 19 vjeçari u arrestua në Elbasan dy javë pas ngjarjes por u la i lirë Shkëlzen Hasanpapaj

19 vjeçari i arrestuar në Itali, Shkëlzen Hasanpapaj, i dyshuar për atentatin ndaj Florenc Çapjas, mësohet se është arrestuar nga policia e Elbasanit, dy javë pasi ka ndodhur ngjarja, më 22 qershor të 2016-ës.

Newsbomb.al mëson se Hasanpapaj është arrestuar në flagrancë, vitin e kaluar, duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip “Yamaha”. Por, 19 vjeçari është lënë më pas i lirë, kur edhe ka ikur drejt Italisë. Nuk ka ende informacion nëse ndaj Hasanpapajt ka patur proces gjyqësor në Shqipëri, në qershor të 2016-ës, apo procedimi penal nuk ka nisur fare.

Shkëlzen Hasnapapaj është arrestuar në Itali pas kryerjes së një vepre penale, ndërkohë që policia shqiptare e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

19 vjeçari pritet të ekstradohet në Shqipëri ku do të hetohet për përfshirjen e mundshme në dy atentate ndaj familjes Çapja, ai i shkurtit 2016 ku u vranë katër persona dhe u plagosën shtatë të tjerë, dhe më 6 qershor, ku në atentatin ndaj Florenc Çapjes mbetën të plagosur dy persona.

Lexo edhe: Arrestohet 19 vjeçari në Itali, dyshohet se organizoi atentatin ndaj Florenc Çapjes (EMRI)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mori 2 mijë euro për të burgosurin, KLD nis hetimin ndaj gjyqtares
Fillon ndërtimi i rrugës Moglicë-Maliq në mënyrë të paligjshme, banorët: Nëse vendi hapet me fadroma, do të dalin eshtrat nga varrezat »
Article Logic
Execution time: 0.010205984115601
array(1) { ["section"]=> string(117) "dyshohet-se-i-beri-atentat-florenc-capjes-19-vjecari-u-arrestua-ne-elbasan-dy-jave-pas-ngjarjes-por-u-la-i-lire-68029" }