E akuzoi nga foltorja e PD-së, ministrja Kodheli dërgon në gjykatë këshilltaren demokrate

Publikuar tek: politike, më 23:12 22-01-2016 E akuzoi nga foltorja e PD-së, ministrja Kodheli dërgon në gjykatë këshilltaren demokrate

Ministria e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka paditur në gjykatë këshilltaren demokrate në Bashkinë e Tiranës, Reila Bozdon, e cila është njëkohësisht anëtare e Këshillit Kombëtar të PD-së.

Bozdo pasi ka bërë publike padinë civile, shpreh habinë se çfarë dëmi mund t’i jetë shkaktuar Kodhelit, kur ajo vazhdon të jetë ende ministre në qeveri.

"Ministrja e Mbrojtjes, Mimi, lë "mbrojtjen" dhe merr rol sulmues. Ajo con në gjyq një qytetar me status politik opozitar. Mimi pretendon se i është shkaktuar dëm nga një deklaratë e kryer nga foltorja e PD. Lind pyetja: Çfarë dëmi i është shkaktuar kësaj zonje ministre, kur ajo vazhdon të jetë ministre edhe pas deklaratës ?!”,- shkruan Bozdo. 

12540817_10154495670839128_4742231890304597421_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089230537414551
array(1) { ["section"]=> string(94) "e-akuzoi-nga-foltorja-e-pd-se-ministrja-kodheli-dergon-ne-gjykate-keshilltaren-demokrate-30718" }