E ardhmja e De Biasit, ja çfarë shkruajnë mediat italiane

Publikuar tek: sport, më 21:59 23-06-2016 E ardhmja e De Biasit, ja çfarë shkruajnë mediat italiane

Rrugëtimi në Kampionatin Europian, edhe pse historik për kombëtaren tonë ka qenë i shkurtër, duke mos arritur të dalim nga faza e grupeve.

Trajnerë të tjerë, në situata të ngjashme kanë dhënë dorëheqjen, por magjia e pjesëmarrjes për herë të parë një një kampionat madhor si ky, justifikon disi problemet që më mirë se çdo kush i di vetë trajneri, asistentët dhe lojtarët.

Megjithatë kombëtaren shqiptare e pret një tjetër sfidë e madhe, Kupa e Botës i 2018-ës që do të mbahet në Rusi. Ndeshjet eleminatore fillojnë këtë shtator.

E përditshmja “La Repubblica” shkruan se trajneri konfirmon qëndrimin në stolin e Kombëtares shqiptare të futbollit dhe ky vendim do ta vërë përballë ‘axurrëve’ për eliminatoret e Botërorit.

“Pas prezantimit të shkëlqyer në finalet e “Euro 2016″, pasi skuadra e tij u eliminua për pak mes të tretave më të mira, De Biasi ka konfirmuar se dëshiron të ‘vazhdojë mrekullinë’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019762992858887
array(1) { ["section"]=> string(62) "e-ardhmja-e-de-biasit-ja-cfare-shkruajne-mediat-italiane-44416" }