E bija e Dritëro Agollit bëhet nostalgjike, publikon foton e rrallë të shkrimtarit të madh

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:59 27-12-2017 E bija e Dritëro Agollit bëhet nostalgjike, publikon foton e rrallë të shkrimtarit të madh

E bija e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli që u nda nga jeta më 3 shkurt të vitit 2017, për shkak të sëmundjes polmunare kronike nga e cila vuante prej vitesh, në prag festash është bërë nostalgjike.

Elona Agolli në këtë atmosferë festash ka publikuar një foto së bashku me të atin, shkrimtarin e madh Agollin, kur ajo ka qenë e vogël. Në tetor 2016, Agolli festoi 85-vjetorin e lindjes. Përkeqësimi i shëndetit të tij ishte paralajmëruar edhe nga e bija e cila shkruante se “po luftonte me errësirën”.Krijimtaria e tij letrare është mjaft e pasur në gjini e lloje të ndryshme: poezi, poema, tregime, novela, romane, drama, skenarë filmash etj. Është fitues i disa çmimeve dhe i nderimeve të tjera.

ffffffff.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019659042358398
array(1) { ["section"]=> string(96) "e-bija-e-dritero-agollit-behet-nostalgjike-publikon-foton-e-rralle-te-shkrimtarit-te-madh-104584" }