E BUJSHME/ Anëtarësia e PD eleminon ish-kryetarët e bashkive, pas Bashkim Shehut nuk kualifikohet në fazën tjetër Besnik Dushaj

Publikuar tek: politike, më 21:54 25-09-2020 E BUJSHME/ Anëtarësia e PD eleminon ish-kryetarët e bashkive, pas Bashkim Shehut nuk kualifikohet në fazën tjetër Besnik Dushaj Besnik Dushaj

Anëtarësia e Partisë Demokratike në Kukës ka përzgjedhur 5 kandidatët që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit, për të qenë pjesë e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Nga 1365 anëtarë të PD në Kukës votuan 949, të cilët zgjodhën këta 5 emra për në fazën tjetër: Admir Sinamati, Arben Cejku, Ibrahim Bruka, Sahit Prizreni dhe Vjollca Vata.

Ndërkohë bie në sy s’kualifikimi i ish-kryebashkiakut të Kukësit Bashkim Shehu, ndërsa burime për neësbomb bëjnë me dije se në degën Tropojë nuk ka kaluar në fazën tjetër ish-kryebashkiaku i Tropojës Besnik Dushaj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011527061462402
array(1) { ["section"]=> string(132) "e-bujshme-anetaresia-e-pd-eleminon-ish-kryetaret-e-bashkive-pas-bashkim-shehut-nuk-kualifikohet-ne-fazen-tjeter-besnik-dushaj-221678" }