E BUJSHME/ Mediat italiane: Gianni De Biasi bëhet gati për të marrë drejtimin e kombëtares italiane

Publikuar tek: sport, më 22:18 27-11-2017 E BUJSHME/ Mediat italiane: Gianni De Biasi bëhet gati për të marrë drejtimin e kombëtares italiane

Ditën e sotme u zytarizua largimi i Gianni De Biasit nga drejtimi i Alavesit në Spanjë, pasi klubi spanjol vendosi ta shkarkojë.

Menjëherë pas lëtij largimi të De Biasit nga Spanja, në media të ndryshme itlaiane kanë filluar spekullimet e para.

Në fillim u fol për një kalim të italianit te Australia e cila tashmë është pa trajner. Këto spekulime u shtuan më shumë kur De Biasi në profilin e tij në facebook vendosi një foto të kupës së botës, që la shumë vend për interpretim.

Screenshot_38.jpg

Por një lajm sensacional ka pushtuar mediat italiane në orët e fundit, që ish-trjaneri kuq e zi mund të marrë drejtimin e kombëtares italiane.

Mediat italiane flasin për një kalim shumë të bujshëm të dyshes De Biasi-Tramezzani në krye të pankinës së axurrëve, por pa dhënë detaje të hollësishme për këto lajme.

Screenshot_39.jpg

Screenshot_40.jpg

Me herët kandidatë për të marrë drejtimin e kombëtares italiane ishin përfolur, Ançeloti dhe Mancini dhe shumë emra të tjerë të njohur të trajningut botëror.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.4622700214386
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-bujshme-mediat-italiane-gianni-de-biasi-behet-gati-per-te-marre-drejtimin-e-kombetares-italiane-101013" }