E bujshme, Neymar lë Barçën dhe transferohet në kryeqytetin francez

Publikuar tek: sport, më 16:25 18-07-2017 E bujshme, Neymar lë Barçën dhe transferohet në kryeqytetin francez

Lajmi më i bujshëm i merkatos së verës, është se Neymar do të lërë Barcelonën për tu transferuar në Paris.

Lajmi është publikuar në rrejtin social Twiter nga gazeta braziliane Esporte Interativo. Gazeta i ka komunikuar 2 milionë ndjekësve të tyre se Neymar, tashmë e  ka arritur marrëveshjen me PSG për një shifër rekord. Burimi i këtij lajmi “bombastik”, është gazetari Marcelo Bechler. Sipas Bechler e Neymar do të transferohet te PSG për 222 milionë euro.

Ndërkohë edhe më herët e përditshjma katalanase “Sport”, sugjeroi se Neymar nuk ishte i lumtur te Barça dhe po mendonte tëb lëvizte, Sipas gazetave spanjolle ai nuk do të qëndrojë në hijen e Messi-t dhe është gati të largohet diku tjetër. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090868473052979
array(1) { ["section"]=> string(72) "e-bujshme-neymar-le-barcen-dhe-transferohet-ne-kryeqytetin-francez-86549" }