E BUJSHME/ Për tre ditë KF Tirana zhbllokon merkaton, mbyll pagesat dhe pret futbollistët e rinj

Publikuar tek: sport, më 13:31 08-01-2021 E BUJSHME/ Për tre ditë KF Tirana zhbllokon merkaton, mbyll pagesat dhe pret futbollistët e rinj

Tirana ka zgjidhur mosmarrëveshjet me FIFA-n dhe ia ka dalë të zhbllokojë merkaton. Pak minuta më parë klubi kampion i Shqipërisë ka njoftuar se do vijojë puna për afrimin e lojtarëve të rinj.

Pak ditë më parë, Taulant Seferi u bashkua me Tiranën, ndërsa tani do vijë edhe prezantimi në klub. Tirana ishte bllokuar nga FIFA për regjistrimin e lojtarëve të rinj në merkaton e janarit, teksa një borxh për Wydad Casablancan dhe Moktar Cisse bëri që bardheblutë të viheshin në punë për zgjidhjen e çështjes, gjë që ka përfunduar me sukses.

Reagimi:

KF Tirana njofton se ka zgjidhur përfundimisht cështjen e bllokimit të merkatos. Pas orësh të gjata komunikimi me zyrtarë të FIFA-s bëjmë me dije se ditën e sotme është hapur sërish mundësia e transferimit të lojtarëve. Nga sot do të vijojmë të kryejmë të gjitha procedurat e nevojshme për zyrtarizimin e emrave te rinj që do të afrohen në klub dhe do të mbajnë veshur fanellën në vazhdimësi të sezonit.

tr.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Juventus "thyen" monotoninë e Milanit, Manchester City siguron finalen e parë të sezonit, Barcelona i falet Leo Messit
»
Article Logic
Execution time: 0.011967897415161
array(1) { ["section"]=> string(101) "e-bujshme-per-tre-dite-kf-tirana-zhbllokon-merkaton-mbyll-pagesat-dhe-pret-futbollistet-e-rinj-234210" }