E bujshme/ Publikohet testamenti i Maradonës, kush janë tre familjarët që ka përjashtuar nga përfitimi i pasurisë

Publikuar tek: bota, më 15:23 05-12-2020 E bujshme/ Publikohet testamenti i Maradonës, kush janë tre familjarët që ka përjashtuar nga përfitimi i pasurisë Testamenti - Maradona

Vdekja e Maradonës shkaktoi një plagë të thellë në mbarë sportin botëror, pasi ai ishte jo vetëm një legjendë në Argjentinë, por në çdo cep të botës ku luhet futboll.

Mirëpo pas ndarjes së tij nga jeta, filluan trazirat dhe thashethemet në kampin familjar, për atë ç’ka kishte lënë pas Diego.

Sipas lajmeve të bujshme që vijnë nga mediat argjentinase, duket se Diego Armando Maradona ka përjashtuar tre familjarë nga testamenti i tij.

Bëhet fjalë për ish-gruan Claudia Villafane dhe dy vajzat Dalma dhe Giannina. Marrëdhëniet mes Maradona-s dhe vajzave të tij të para nuk ishin aspak të mira.

Gazetarët kanë treguar edhe përmbajtjen e dokumentit të redaktuar nga ish-Pibe de Oro në 2016-ën në Dubai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotografohet ajsbergu më i madh në botë (PAMJET MAHNITËSE)
Pas Britanisë, ja kush është vendi i dytë që miraton përdorimin emergjent të vaksinës Pfizer »
Article Logic
Execution time: 0.01104998588562
array(1) { ["section"]=> string(118) "e-bujshme-publikohet-testamenti-i-maradones-kush-jane-tre-familjaret-qe-ka-perjashtuar-nga-perfitimi-i-pasurise-230278" }