E BUJSHME/ Rama kërkon të bëjë ‘PAQE’ me Bushatin, i ofron postin e Komisionerit të Lirisë së Medias në OSBE

Publikuar tek: politike, më 16:56 18-09-2020 E BUJSHME/ Rama kërkon të bëjë ‘PAQE’ me Bushatin, i ofron postin e Komisionerit të Lirisë së Medias në OSBE Ditmir Bishati - Edi Rama

Kryeminsitri Edi Rama ka propozuar që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE, Harlem Desir, të largohet nga detyra dhe vendin e tij ta marrë Ditmir Bushati, raporton Top Channel.

Bushati është një nga kritikët e qeverisë për Paketën Anti-Shpifje, duke e kundërshtuar në parlament këtë ligj dhe kërkoi që kjo paketë të shkonte në Komisionin e Venecias.

Kjo lëvizje e Ramës duket si një mënyrë për të bërë paqe me ish-ministrin, ndërsa ende nuk ka një reagim nga Bushati për këtë propozim.

Ditmir Bushati në janar të këtij viti është emëruar nga Rama si i dërguar i Posaçëm për OSBE-në.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011302947998047
array(1) { ["section"]=> string(111) "e-bujshme-rama-kerkon-te-beje-paqe-me-bushatin-i-ofron-postin-e-komisionerit-te-lirise-se-medias-ne-osbe-220852" }