E bujshme, Real Madrid arrin marrëveshjen me yllin e Premier League

Publikuar tek: sport, më 23:29 11-01-2018 E bujshme, Real Madrid arrin marrëveshjen me yllin e Premier League

Real Madrid ka vendosur që t’i përgjigjet ashtu siç duhet merkatos së ‘çmendur’ të Barcelonës.

Mediat spanjolle raportojnë se madrilenët kanë arritur marrëveshjen me yllin e Chelesa Eden Hazard.

Sipas radios franceze “RMC”, belgu dhe Real Madrid kanë rënë dakord që ai të veshë fanellën e bardhë që nga sezoni i ardhshëm.

Kjo tratativë pritet të konkludohet vetëm në muajin qershor të këtij viti, pasi Chelsea nuk pranon që të privohet nga futbollisti i saj më i mirë që në janar. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033055067062378
array(1) { ["section"]=> string(73) "e-bujshme-real-madrid-arrin-marreveshjen-me-yllin-e-premier-league-106263" }