E BUJSHME/ REALI harron POGBANË, spanjollët gati të firmosin me talentin europian

Publikuar tek: sport, më 12:42 02-08-2019 E BUJSHME/ REALI harron POGBANË, spanjollët gati të firmosin me talentin europian

Real Madridi është pranë transferimit të mesfushorit të talentuar të Ajaxit Donny Van de Beek.

Gazetari i njohur i futbollit Marcelo Bechler raportoi se palët kanë arritur akordin dhe në ditët e ardhshme 22-vjeçari do të mbërrijë në Madrid për të firmosur për 5 ose 6 vite.

Shifra e transferimit të tij mendohet se do të kapë vlerën e 50 milionë €. Talenti holandez shkëlqeu sezonin e kaluar në Champions League dhe kampionat me fanelën e “harkëtarëve”. Van de Beek largon në këtë mënyrë Paul Pogbanë, i cili dështoi të mbërrinte në Madrid për 180 milionë €

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070559978485107
array(1) { ["section"]=> string(86) "e-bujshme-reali-harron-pogbane-spanjollet-gati-te-firmosin-me-talentin-europian-174137" }