E BUJSHME/ ROMA përforcohet me 4 lojtarë, zyrtarizimi bëhet brenda pak ditëve

Publikuar tek: sport, më 13:17 13-09-2018 E BUJSHME/ ROMA përforcohet me 4 lojtarë, zyrtarizimi bëhet brenda pak ditëve Skuadra e Romës

Roma ka një skuadër shumë të organizuar dhe ka arritur të bëj mjaft mirë në merkaton e verës, duke sjellë në ekip lojtar si Pastore, por edhe si N’Zonzi. Megjithatë, sikurse raporton “Corriere dello Sport”, verdhekuqtë kanë gati rinovimin e kontratës me 4 lojtar, që mund të quhen sikur janë blerje të reja, pasi do të vazhdojnë të jenë pjesë e projektit.

Bëhet fjalë për Edin Dzeko, Cengiz Under, Manolas e Pellegrini. Mbetet të shihet në ditët në vijim një detaj më i qartë, përsa i përket lojtarëve të skuadrës nga kryeqyteti. Deri më tani vetëm për sulmuesiboshnjak, Dzeko do të ketë rritje page deri në 4,5 milion euro deri në vitin 2020-të.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DYBALA largohet nga JUVENTUS, e konfirmon Presidenti i klubit
»
Article Logic
Execution time: 0.25715589523315
array(1) { ["section"]=> string(82) "e-bujshme-roma-perforcohet-me-4-lojtare-zyrtarizimi-behet-brenda-pak-diteve-134183" }