E BUJSHME/ Sekuestrohet hotel 'VOLLGA' në Durrës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:59 07-08-2020 E BUJSHME/ Sekuestrohet hotel 'VOLLGA' në Durrës Hotel Vollga ne Durres

Hotel "Vollga" në Durrës është vënë në sekuestro.

Sekuestrimi është bërë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe Konfiskuara e cila ka lajmëruar një konferencë shtypi.

Hotel Vollga ka qenë vend-komanda e Flotës Italiane. Në periudhën e privatizimeve, ky hotel i kaloi një pronari që pretendonte pronësinë e saj. Ndërsa në vitin 2011, ky hotel i kaloi Emiljano Shullazit.

Nga të dhënat e para, mësohet se kërkesa për sekuestrimin e tij është bërë nga SPAK dhe është pranuar nga Gjykata e Posaçme.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012787818908691
array(1) { ["section"]=> string(52) "e-bujshme-sekuestrohet-hotel-vollga-ne-durres-216372" }