E BUJSHME/ Strakosha në 'qiellin e shtatë', Interi fiksohet pas tij

Publikuar tek: sport, më 21:43 28-08-2018 E BUJSHME/ Strakosha në 'qiellin e shtatë', Interi fiksohet pas tij Strakosha në ndeshjen ndaj Interit

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë.

Thomas Strakosha është njëri prej kandidatëve për të zëvendësuar portierin e Interit Samir Handanovic.

Sllovenit i përfundon kontrata në qershor të 2021, por klubi zikaltër ka nisur që tani të vihet në punë për të gjetur pasuesin e veteranit.

Sipas medias spanjolle "fichajes.net" në garë janë Alphonse Areola i PSG-së, Andre Onana i Ajaxit dhe Strakosha.

Paraqitja në rritje graduale e 23-vjeçarit në sezonet e fundit me Lazion ka zgjuar interesimin e Interit që ka nisur ta studiojë shqiptarin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032665014266968
array(1) { ["section"]=> string(70) "e-bujshme-strakosha-ne-qiellin-e-shtate-interi-fiksohet-pas-tij-132477" }