E bullizonin në shkollë, vret veten 12-vjeçarja (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 15:46 16-04-2019 E bullizonin në shkollë, vret veten 12-vjeçarja (FOTO)

Jessica Scatterson, një vajzë 12-vjeçare nga Anglia është gjetur në dhomën e saj e varur me një litar.

Sipas the Sun, vogelushja kishte postuar një fotografi me fjalën ‘RIP’ në rrjetet sociale që do thotë ‘Prehu në Paqe’  dhe shokët e saj, të alarmuar njoftuan policinë.

Ajo u gjet sot në orët e para të mëngjesit në dhomë por ishte shumë vonë për ta shpëtuar. Sipas hetimit të policisë vajza ishtë viktimë e bullizmit në shkollë dhe vuante nga depresioni.

Nga mesazhet e saj në rrjetet sociale dukej se shumë djem por dhe vajza, e tallnin dhe e godisnin. Madje një ditë i hodhën ujë dhe ajo iku duke qarë nga shkolla.

Vogëlushja pa pasur eksperiencën e duhur, zgjodhi t’i jepte fund jetës dhe kjo është arsyeja se pse duhet t’i ndihmojmë fëmijët tanë të kuptojnë se bullizmi nuk sjell asgjë pozitive, përkundrazi…

57122239_424877051424991_8917126141207117824_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008314847946167
array(1) { ["section"]=> string(58) "e-bullizonin-ne-shkolle-vret-veten-12-vjecarja-foto-160660" }