E bullizonin vazhdimisht, vogëlushi 9-vjeçar helmon 25 shokët e tij të klasës (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 16:34 27-02-2019 E bullizonin vazhdimisht, vogëlushi 9-vjeçar helmon 25 shokët e tij të klasës (FOTOT)

Një djalë 9-vjeçar vuante nga depresioni pasi të gjithë shoqet e shokët e bullizonin.

Gjatë orarit mësimor por edhe gjatë pushimit ndërmjet orëve, shokët e shoqet e klasës në një shkollë në Jildimir të Turqisë bënin shaka që arrinin në kufijtë e bullizmit me vogëlushin.

Një ditë në kohën e stërvitjes, ai qëndroi në klasë duke pretenduar se ishte semurë, ndërsa shokët e tij të klasës bënin gjimnastikë në oborrin e shkollës. 

Në ate kohë 9-vjeçari mori një ngjitës të lëngshëm dhe e hodhi atë në çdo shishe uji që kishin shokët e tjerë të klasës.

Fëmijët, kur u kthyen në klasë, kishin shumë etje dhe pinë ujë nga shishet. Të gjithë, pas kësaj nisën të ndjenin djegie të fytit dhe menjëherë mësueset thirrën ambulancën. Në spital vajtën në total 25 fëmijë të cilët u diagnostikuan me helmim toksik stomaku.

“Doja te hakmeresha dhe ja arrita mendoj,” tha vogëlushi i cili tashmë është nën kujdesin e specialistëve e psikologëve.

 

52877888_2287263468265894_7041844339172966400_n.png

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011636972427368
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-bullizonin-vazhdimisht-vogelushi-9-vjecar-helmon-25-shoket-e-tij-te-klases-fotot-154463" }