E cilësoi si qeveri e grupit kriminal, Rama i përgjigjet Metës: Është marrëzi, një periudhë ku mungesa dhe vizioni gjithmonë më e dukshme

Publikuar tek: aktualitet, më 09:24 20-10-2020 E cilësoi si qeveri e grupit kriminal, Rama i përgjigjet Metës: Është marrëzi, një periudhë ku mungesa dhe vizioni gjithmonë më e dukshme

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së përjavshme me drejtuesit e qarqeve është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.

I pyetur nga gazetarët se presidenti Ilir Meta qeverinë e tij e ka cilësuar si grup kriminel, Rama është përgjigjur se kjo është një marrëzi.

 “Është marrëzi. LSI një qeveri e degraduar nga nga e vjen vetë Meta. Është një periudhë ku simpomat, ku e mungesa, vizioni, inteligjenca dhe neglizhenca e opozitës po vijon të jetë gjithmonë dhe më e dukshme dhe të turpurohesh. Fjalori shqip do te njohe një sherdorim te madh qoftë nga ana e PD-së dhe presidenciale dhe është fakt që përball kësaj marrëzie ne nuk mund të bëjmë asgjë, përveç se të vazhdojmë përpara. Ne nuk kemi ndalur asnjë ditë në drejtim të njerëzve dhe të gjithë të tjeret që natyrisht duan të kenë në krah qeverinë.

Në platformën e aplikimeve për njerëz që duan të na bashkohen dhe janë të ri në ide dhe duan të na bashkohën në sukuadrën tonë të 2021 kanë  shprehje interesi 50 persona dhe shpresojmë që numri të rritet s'do kemi në proces stukturoz që të integrojmë ata që kanë potencial dhe skuadra jonë do jetë një skuadër që do kenë ekseperiencën dhe energjinë e re,” tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Naftëtaret 6-të ditë në grevë urie, dërgohet në spital një grua: Nëse nuk mundemi të vazhojmë do fusim fëmijët
Parashikimi i FMN për ekonominë, Meta i shqetësuar: Shqipëria parashikon uljen ekonomike më të lartë në rajon, do të thellohet papunësia dhe varfëria »
Article Logic
Execution time: 0.013190031051636
array(1) { ["section"]=> string(141) "e-cilesoi-si-qeveri-e-grupit-kriminal-rama-i-pergjigjet-metes-eshte-marrezi-nje-periudhe-ku-mungesa-dhe-vizioni-gjithmone-me-e-dukshme-224402" }