E ÇUDITSHME/ Presidenti austriak preferon trenin E ZAKONSHËM para makinave LUKSOZE: Nuk ka udhëtim më të mirë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 11:27 09-11-2019 E ÇUDITSHME/ Presidenti austriak preferon trenin E ZAKONSHËM para makinave LUKSOZE: Nuk ka udhëtim më të mirë (FOTO) Presidenti austriak Van der Bellen duke udhëtuar me tren të zakonshëm

Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen nuk ka aspak drojë që udhëtojë në tren të zakonshëm me qytetarë të zakonshëm.

Kreu i shtetit austriak, i cili njihet si person i përulur dhe me këmbë në tokë, frekuenton shpesh linjën e ekspresit të Vienës. Ai nuk nguron të publikojë çaste të udhëtimit dhe bisedave me njerëz më se normalë në profilin e tij në Facebook.

‘’Ndjesia kur zbulon një përdorim të gabuar të presjes në dokumentin e fjalimit. Takimi i radhës, hapja e ‘BUCH WIEN’. Realizohët më mirë me tren. Është koha dhe për të shkëmbyer ndonjë bisedë’’, shkruan në profilin e tij në ‘Facebook’ presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen.

Dashuria për transportin publik e presidentit der Bellen është në kontrast të plotë me figurat politike të Shqipërisë, ku dominon ‘mania’ për të udhëtuar me automjete, bile të kushtueshme.
treni 1.jpg

treni 2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019124984741211
array(1) { ["section"]=> string(119) "e-cuditshme-presidenti-austriak-preferon-trenin-e-zakonshem-para-makinave-luksoze-nuk-ka-udhetim-me-te-mire-foto-185253" }