E çuditshme, vajza përjashtohet nga shkolla për ngjyrën e flokëve

Publikuar tek: bota, më 18:22 10-10-2017 E çuditshme, vajza përjashtohet nga shkolla për ngjyrën e flokëve

Shpesh ndodh që adoleshentët të përjashtohen nga shkolla pasi kanë thyer rregulloren, e cila zakonisht është thelbësore në çdo vend. Këtë herë një vajzë është përjashtuar nga shkolla pasi ka lyer flokët, me dëshirën e mamasë së saj.

Elizabeth Mc Masters është dërguar në dhomën e dënimeve, ndërsa e ëma tha se nuk e ka ditur që kjo është kundër rregullores së shkollës. Sakaq shtoi se nuk u habit për dënimin pasi nuk është hera e parë që vajza e saj, shkel rregulloren.

Më parë 15 vjeçarja ka veshur pantollona ndërkohë që nuk lejohet asgjë tjetër përveç fundeve, që është uniformë në të gjithë shkollën.

fgdfgdfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja pse ju duhet të hiqni Facebook Messenger dhe të kaloni në Messenger Lite
Presidenti i Katalonjës nuk e deklaron pavarësinë: T'i hapim rrugë dialogut »
Article Logic
Execution time: 0.014363050460815
array(1) { ["section"]=> string(70) "e-cuditshme-vajza-perjashtohet-nga-shkolla-per-ngjyren-e-flokeve-95416" }