E dashura i dënohet me burg përjetë, vajza 21-vjeçare largohet mes lotësh nga gjykata: Do vras veten

Publikuar tek: bota, më 12:17 19-03-2019 E dashura i dënohet me burg përjetë, vajza 21-vjeçare largohet mes lotësh nga gjykata: Do vras veten

Një vajzë 21-vjecare me emrin Jade Madden është larguar nga gjykata në Angli duke qarë pasi e dashura e saj 22-vjeçare Megan Madden u dënua me burgim të përjetshëm.

 

Sipas Daily Mail, shkruan newsbomb.al, 22-vjeçarja akuzohet për vrasjen e dy femrave me thikë. Në një festë dy të dashurat u bënë viktima të një sulmi rracist nga dy vajza të tjerë. 22-vjeçarja nuk u përmbajt dhe nga nervozizmi i ka goditur të dyja me thikë dhe i ka vrarë.

Sipas Jade, e dashura e saj nuk është njeri i keq dhe thjesht ajo u nervozua dhe nuk u përmbajt. 21-vjeçarja u largua nga gjykata shumë e trishtuar dhe madje tha se do vriste edhe veten. Gjykata çmoi se 22-vjeçarja përbën rrezikshmëri për shoqërinë dhe duhet të burgoset përjetë. Jade, nga ana tjetër shton se gjykatësi u tregua po ashtu rracist dhe e dënoi për shkak se ishte lezbike.

54433734_414452132655056_6724775972047945728_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012589931488037
array(1) { ["section"]=> string(105) "e-dashura-i-denohet-me-burg-perjete-vajza-21-vjecare-largohet-mes-lotesh-nga-gjykata-do-vras-veten-157029" }