E dekoroi ‘Nderi i Kombit’, Lefter Çipa falenderon Metën: Në këto ditë të gjymtimit tim fizik, më dhatë kënaqësi të madhe shpirtërore

Publikuar tek: kulture-art, më 21:09 30-11-2020 E dekoroi ‘Nderi i Kombit’, Lefter Çipa falenderon Metën: Në këto ditë të gjymtimit tim fizik, më dhatë kënaqësi të madhe shpirtërore Ilir Meta dekoron Lefter Çipën

Më 28 nëntor Presidenti i Republikës Ilir Meta dekoroi një grup artistësh, valltarësh e muzikantësh isopolifonikë, mes tyre dhe princin e muzikës polifonike Lefter Çipa.

Ky i fundit i nderuar me dekoratën ‘Nderi i Kombit” në qytetin e lindjes, ka falenderuar Kreun e Shtetit për vlerësimin e madh.

Çipa prek me fjalët e tij, teksa kujton pamundësinë fizike, por kjo dekoratë e Presidentit i ka dhënë një kënaqësi të madhe e jetëgjatë shpirtërore.

Screenshot_22.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arbër Ahmetaj: E dija se çfarë libri do të lexoja: atë që do të doja të mos ishte shkruar kurrë! (REFLEKSIONE PËR “BIRI” të FLUTURA AÇKËS)
»
Article Logic
Execution time: 0.012524127960205
array(1) { ["section"]=> string(135) "e-dekoroi-nderi-i-kombit-lefter-cipa-falenderon-meten-ne-keto-dite-te-gjymtimit-tim-fizik-me-dhate-kenaqesi-te-madhe-shpirterore-229699" }