E dhimbshme/ Foshnja rezulton pozitive me COVID-19, nëna e braktis në spital

Publikuar tek: rajon, më 22:59 22-10-2020 E dhimbshme/ Foshnja rezulton pozitive me COVID-19, nëna e braktis në spital Foto ilustruese

Një grua ka braktisur foshnjën e saj të porsalindur pasi doktorët i kishin njoftuar se ishte prekur nga koronavirusi.

Në një spital në Palermo të Italisë, pasi gruaja e kishte dërguar foshnjën në spital për një vizitë, mjekët i kishin komunikuar se ishte infektuar nga koronavirusi dhe menjëherë ishte vënë në zbatim protokolli i izolimit dhe në atë moment nëna ishte larguar për të mos u kthyer më.

Sipas stafit të spitalit ata janë përpjekur për të kontaktuar me nënën, por ajo nuk i është përgjigjur. Spitali është detyruar më pas të njoftojë policinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 12 vdekje nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, rastet e reja çdo ditë në rritje
»
Article Logic
Execution time: 0.010729074478149
array(1) { ["section"]=> string(81) "e-dhimbshme-foshnja-rezulton-pozitive-me-covid-19-nena-e-braktis-ne-spital-224801" }