E dhimbshme, vdes 27 vjeçarja lehonë në Kosovë e infektuar me Covid-19, para disa ditësh solli në jetë një fëmijë

Publikuar tek: rajon, më 16:29 08-04-2020 E dhimbshme, vdes 27 vjeçarja lehonë në Kosovë e infektuar me Covid-19, para disa ditësh solli në jetë një fëmijë Foto ilustruese

Një lajm i trishtë vjen nga Kosova, pasi ka ndërruar jetë një 27 vjeçare lehonë, e cila ishte e infektuar me Covid-19.

Vdekjen e nënës së re është bërë me dije nga ministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe.

“Me dhimbje të thellë njoftoj se para pak çasteve ka ndërruar jetë lehona 27 vjeçe nga Kumanova e cila ishte diagnostikuar jetë një foshnjë me Covid-19. Ajo me 30 mars në Klinikën për gjinekologji dhe akusheri në Shkup, solli në, mashkull.

Lehona u transferua në Klinikën për sëmundje infektive më 31 mars në gjendje të rënduar shëndetësore dhe frymëmarrje të vështirësuar. Edhe përkundër përpjekjeve të mjekëve, përhapja me shpejtësi e sëmundjes ishte fatale për te”, ka shkruar Filipçe në Facebook.

Sa i përket gjendjes shëndetësore të foshnjes bëhet me dije se është e mirë. I porsalinduri po mbahet nën përkujdesje intensive dhe nën mbikëqyrjen e ekipit mjekësor.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093028545379639
array(1) { ["section"]=> string(118) "e-dhimbshme-vdes-27-vjecarja-lehone-ne-kosove-e-infektuar-me-covid-19-para-disa-ditesh-solli-ne-jete-nje-femije-201880" }