‘E diela e lotëve’, mesazhi prekës i Papës në meshën që mbajti në nder të viktimave të koronavirusit: Mendoj për kaq shumë njerëz që qajnë, të izoluar...

Publikuar tek: bota, më 09:27 29-03-2020 ‘E diela e lotëve’, mesazhi prekës i Papës në meshën që mbajti në nder të viktimave të koronavirusit: Mendoj për kaq shumë njerëz që qajnë, të izoluar... Papa Françesku

Mëngjesin e sotëm Papa Françesku ka mbajtur një meshë në nder të viktimave të shënuara prej koronavirus në Itali dhe gjatë fjalimin të tij këtë e ka quajtur “E diela e lotëve”.

 

Gjatë fjalës së tij Papa ka shprehur solidaritet me të gjithë ata që po kalojnë këtë periudhë të vështrië dukë theksuar se ka shumë njerëz që qajnë, të izoluar, në karantinë, të moshuar vetëm, të shtruar në spital, njerëz në terapi intensive, të cilët siç thekson ai nuk kanë mundësi as t’u japin fëmijëve të tyre për të ngrënë.

“Unë mendoj për kaq shumë njerëz që qajnë, të izoluar, në karantinë, të moshuar vetëm, të shtruar në spital, njerëz në terapi intensive, prindër që shohin se nuk ka rrogë dhe nuk kanë mundësi që t’i japin fëmijëve të tyre për të ngrënë”, ka qenë kjo një pjesë e fjalimit të Papës që ka prekur të gjithë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093519687652588
array(1) { ["section"]=> string(152) "e-diela-e-loteve-mesazhi-prekes-i-papes-ne-meshen-qe-mbajti-ne-nder-te-viktimave-te-koronavirusit-mendoj-per-kaq-shume-njerez-qe-qajne-te-izoluar-200485" }