E dini kush janë 11 shqiptarët më të famshëm në botë? Ua rendit “Blick” e Zvicrës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:20 13-09-2016 E dini kush janë 11 shqiptarët më të famshëm në botë? Ua rendit “Blick” e Zvicrës

Gazeta zviceriane “Blick” rendit 10 shqiptarët më të famshëm në botë në suplementin “Am Abend". Listën e kryeson Nënë Tereza ndjekur nga Gjergj Kastrioti e ndërsa pasohet nga të tjerë të rinj shqiptarë nga bota e artit.

1-Goxhe Bojaxhi (Shën Tereza)

nene-tereza.jpg

2-Gjergj Kastriot Skëndërbeu

1.jpg

3-Aktorët John dhe James Belushi

2.jpg

4- Këngëtarja Rita Ora:

 3.jpg

5-Action Bronson, emri i vërtetë - Arian Asllani,  reperi shqiptari famshëm në mbarë Amerikën

 4.jpg

6-Era Istrefi, ylli i “Bon Bon”

5.jpg

7- Këngëtarja Bebe Rexha

6.jpg

8- Balerini amerikano shqiptar, fitues i edicionit të 15 të Dancing ëith the Stars në SHBA, Tony Davolani

7.jpg

9-Aktorja Eliza Dushku

 8.jpg

10- Patrick Nuo, zvicerani me origjinë nga Kosova.

9.jpg

11- Futbollistët Behrami, Shaqiri dhe Xhaka.

10.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029589176177979
array(1) { ["section"]=> string(84) "e-dini-kush-jane-11-shqiptaret-me-te-famshem-ne-bote-ua-rendit-blick-e-zvicres-52731" }