E dini me sa para u shpërblye Romela Begaj pas medaljes së artë? E zbuloni këtu!

Publikuar tek: sport, më 11:48 04-12-2017 E dini me sa para u shpërblye Romela Begaj pas medaljes së artë? E zbuloni këtu!

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj na bëri krenarë të gjithëve kur mori medaljen  e artë në peshëngritje për femra, në stilin e shkëputjes për peshat 69 kg.

Dhe nëse jeni duke pyetur nëse e gjithë kjo përveç lavdisë e krenarisë do i sjellë edhe të ardhura, Romelës, përgjigja është PO.

Me ligjin e ri për sportin, shtangistja shqiptare do të përfitojë rreth 100 milionë lekë të vjetra për këtë arritje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084428787231445
array(1) { ["section"]=> string(85) "e-dini-me-sa-para-u-shperblye-romela-begaj-pas-medaljes-se-arte-e-zbuloni-ketu-101897" }