E dini sa ditë pushim do të kenë arabët për festën e Bajramit?

Publikuar tek: bota, më 13:21 21-06-2017 E dini sa ditë pushim do të kenë arabët për festën e Bajramit?

Shtetasit e Arabisë Saudite do të bëjnë 23 ditë pushim zyrtar në kuadër të festës së Bajramit dhe Ramazanit.  

Mbretit Selman bin Abdulaziz në Arabinë Saudite ka shtuar ditët e pushimit, duke vendosur që të shkojnë deri më 9 korrik. Pushimet për arabët nisën që në 16 qershor, shkruan Agjencia zyrtare e lajmeve të Arabisë Saudite, SPA.

Banorët e Arabisë Saudite bëjnë pushime të tilla kaq të gjata vetëm gjatë muajit të Ramazanit dhe festave të Bajramit, si dhe në ditën kombëtare të tyre më 23 shtator.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sanksionet e SHBA-së ndaj Rusisë hasin pengesë
Paralajmërimi i OKB-së: Botën e pret një valë i nxehti »
Article Logic
Execution time: 0.0084450244903564
array(1) { ["section"]=> string(67) "e-dini-sa-dite-pushim-do-te-kene-arabet-per-festen-e-bajramit-83298" }