E djela me rezultate surprizë për fushatën Klinton – Trump në SHBA, ja kush kryeson garën

Publikuar tek: bota, më 11:28 07-11-2016 E djela me rezultate surprizë për fushatën Klinton – Trump në SHBA, ja kush kryeson garën Dy kandidatet e fushates presidenciale ne SHBA, Donald Trump (majtas) dhe Hillary Clinton (djathtas)

Amerikanët dhe bota mbarë e mbyllin të dielën me një tjetër klasifikim të dy kandidatëve në renditje për zgjedhjet presidenciale. Zonja Klinton sipas sondazheve të së djelës, llogaritet 4 deri në 5 pikë para kandidatit rival Donald Trump, raporton newsbomb.al

Kjo sepse, FBI gjatë ditës së djeshme deklaroi se hetimi i ri i bërë në “file”-t e FBI nuk gjeti asgjë të re për email-et e zonjës Klinton, raporton BBC.

Donald Trump e konsideroi të papërshtatshme sjelljen e FBI ndërsa e përjashton Klintonin nga sjellja kriminale me emailet.

Ndërkohë, zyrtarët e fushatës së zonjës Klinton thanë se ishin shumë të kënaqur nga ky zhvillim i ri, raporton newsbomb.al.

Donald Trump akuzoi FBI gjatë takimit të së djelës me mbështetësit e tij se është e pamundur që në një kohë kaq të shkurtër të mund të shiheshin më shumë se 250 mijë email-e. 

letra2

Letra e drejtorit te FBI James Comey per email-et e zonjes Klinton

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01329517364502
array(1) { ["section"]=> string(92) "e-djela-me-rezultate-surprize-per-fushaten-klinton-trump-ne-shba-ja-kush-kryeson-garen-58649" }