E fortë kjo që po ndodh në këtë fshat të Fierit, nënat më të forta se kurrë sfidojnë “intelektualet e Tiranës”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:35 08-04-2017 E fortë kjo që po ndodh në këtë fshat të Fierit, nënat më të forta se kurrë sfidojnë “intelektualet e Tiranës”

Në fshatin Vërri të Fierit ditën e djeshme ka ndodhur një nga qëndresat më të bukura të demokracisë shqiptare. Nënat e këtij fshati kanë dalë në protestë kurrë kundër ndërtimit të impjantit të përpunimit të mbetjeve.

Fotoja është një  kontrast i fortë  i nënave protestuese dhe efektivëve të policisë dhe është pikërisht ky kontrast që e bën këtë protestë të duket kaq demokratike.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çmimi “Letërsia Shqipe”/ Lexuesi kosovar vlerëson Ismail Kadarenë
FOTO E DITES »
Article Logic
Execution time: 0.0084350109100342
array(1) { ["section"]=> string(113) "e-forte-kjo-qe-po-ndodh-ne-kete-fshat-te-fierit-nenat-me-te-forta-se-kurre-sfidojne-intelektualet-e-tiranes-74483" }